Dobrodošli na stranice KIS-a,
mjesto s kojeg kreće svaka potraga za knjigom.
pretraživanje
KIS top lista (Top30)
KIS top 100
o nama
dopune / komentari / upiti
 
WWelcome to the Croatian Books in print website. KIS offers complete coverage of data on books (books in print and sales data), publishers, bookshops and authors in Croatia. In coming days KIS will have part of the website in English language. Until then, if you have some questions on Croatian book market, feel free to contact us.
U ovom trenutku stranice KIS-a koristi
808 posjetitelja
Stranice KIS-a možete pretražiti pomoću Google-a, ili pomoću naše tražilice koja nudi bolju kontrolu rezultata pretraživanja.
Google
Cijeli web knjiga.hr




Projekt KIS je od 2001. do 2004. godine bio sufinanciran sredstvima Zaklade za Srednjoeuropske i Istočnoeuropske knjiške projekte (CEEBP), iz Amsterdama, Nizozemskog Ministarstva vanjskih poslova (Matra program), Instituta Otvoreno društvo - Hrvatska, te zaklade Next Page, Sofija.

ISSN: 1334-1359

 

2002. godina
2003. godina
2004. godina
2005. godina
2006. godina
2007. godina
2008. godina
odaberite mjesec :

   1:    2:    3:    4:    5:    6:    7:    8:    9:    10:    11:    12:

Nove crne slutnje za korporacijsko izdavaštvo

Postaju sve učestalije ocjene da nakladnički divovi nisu trajno rješenje za svijet knjiga...
Na stranicama Book Bloga nalazimo pregled "crnog" 3. prosinca, kad je niz velikih njujorških nakladničkih kuća u SAD-u objavilo otpuštanje radnika, prestrukturiranje i slično. No, ne samo da je taj dan bilo toliko ružnih vijesti za ljude koji žive od knjiga, nego je jasno da je to tek početak.
Istovremeno, u New York Observeru u zanimljivom članku nalazimo polemiku o budućnosti korporacijskog naklandištva. Naime, danas su najveće nakladničke kuće u vlasništvu velikih meidjskih korporacija. Primjerice, Random House, HarperCollins, Simon & Schuster, Penguin Group i Hachette. Zapravo, vrlo je čudno što su korporacije tako sklone preuzimanju i gomilanju svojih izdavačkih odjela obzirom da knjige ne donose dobit, ili ju ne donose u količinama kakve zadovoljavaju uprave tih korporacija kad je riječ o drugim segmentima poslovanja.
U tekstu. možete pratiti polemiku brojnih sugovornika iz svijeta nakladništva koji s oprečnim mišljenjima ocjenjuju budućnost korporativnog naklandištva. Neki tvrde da će se sve vratiti na staro kad su neovisne naklandičke kuće sa jakim financijerima zadavale ritam knjizi, a neki misle da knjiga neće prestiti biti multinacionalni korporacijski biznis.
Book Blog / New Yor Observer / KIS (VJ)
Ocjene i komentari:
===========================
Nema ocjena za ovu vijest.
Budi prvi/a
Nema komentara za ovu vijest.
Budi prvi/a
Komentiraj ili ocijeni vijest



Postanite KIS korisnik i besplatno dobivajte KIS e-brošuru s novostima iz svijeta knjige i nakladništva, analize top lista, obavijesti o novim knjigama, komentirajte knjige...
(arhiva)


Prijava Korisnika
Korisničko ime
Zaporka
Korisnički podaci

Najnoviji komentari:
Komentari knjiga:
Komentari na vijesti: