Dobrodošli na stranice KIS-a,
mjesto s kojeg kreće svaka potraga za knjigom.
pretraživanje
KIS top lista (Top30)
KIS top 100
o nama
dopune / komentari / upiti
 
WWelcome to the Croatian Books in print website. KIS offers complete coverage of data on books (books in print and sales data), publishers, bookshops and authors in Croatia. In coming days KIS will have part of the website in English language. Until then, if you have some questions on Croatian book market, feel free to contact us.
U ovom trenutku stranice KIS-a koristi
217 posjetitelja
Stranice KIS-a možete pretražiti pomoću Google-a, ili pomoću naše tražilice koja nudi bolju kontrolu rezultata pretraživanja.
Google
Cijeli web knjiga.hr




Projekt KIS je od 2001. do 2004. godine bio sufinanciran sredstvima Zaklade za Srednjoeuropske i Istočnoeuropske knjiške projekte (CEEBP), iz Amsterdama, Nizozemskog Ministarstva vanjskih poslova (Matra program), Instituta Otvoreno društvo - Hrvatska, te zaklade Next Page, Sofija.

ISSN: 1334-1359

 

2002. godina
2003. godina
2004. godina
2005. godina
2006. godina
2007. godina
2008. godina
odaberite mjesec :

   1:    2:    3:    4:    5:    6:    7:    8:    9:    10:    11:    12:

25. 8.
Teški udarci pljušte po Novakovoj "Povijesti hrvatske književnosti"
22. 8.
"Dlakovonoge" kritičarke su izmislile kovanicu chick-lit da bi ponizile autorice popularnih knjiga o mladim ženama
22. 8.
Luko Paljetak proslavio rođendan u velikom društvu
22. 8.
Jedna posve nevjerojatna
22. 8.
Jučer je novih tri tisuće riječi službeno uvršteno u engleski jezik
22. 8.
Američki PEN centar objavio imena dobitnika Književnih nagrada
21. 8.
JK Rowling kao dobitnica Nobelove nagrade?!
20. 8.
Blogovi na sajtovima knjižara i nakladnika
19. 8.
Ovog ljeta se Miki Maus i Paško Patak vratili u SAD?!
19. 8.
Naaaagraaadeee, nagrade, dijeliiimo naaaagraadee...
19. 8.
Čitaju li klinci u Velikoj Britaniji?
18. 8.
Liljana Avirović postala vitez
18. 8.
Knjige su na slobodi, a ako nisu, oslobodite ih!
18. 8.
Mladi u SAD-u čitaju oko šest sati tjedno
18. 8.
Kamo srlja Frankfurtski sajam knjiga?
18. 8.
Sedamdeset i jedan rukopis romana stigao na natječaj VBZ-a
18. 8.
Objavljena duža lista kandidata za nagradu Booker
14. 8.
Harry Potter napušta vrh top lista
14. 8.
Neovisni knjižari i škole - model školskih sajmova
13. 8.
Kako sve autor može pomoći svojoj knjizi
1-20  21-40  41-41  >
Jučer je novih tri tisuće riječi službeno uvršteno u engleski jezik

Oxfordski rječnik engleskog jezika jučer je službeno prihvatio izraze kao "muppet" i "muggle"
"Muppet" - kao idiot, te riječ koju je JK Rowling izmislila za imenovanje onih koji nisu čarobnjaci - "muggle", su među ti tisuće novih riječi koje je jučer službeno prihvatio Oxford Dictionary of English.
Ta je knjiga prvi put izdana pred pet godina kao vodič kroz suvremeni engleski jezik, sestrinska publikacija obožavanog Oxford English dictionary.
Istraživači jezika su pregledali govor u formalni, poslovnim i znanstvenim okružjima, slang i neformalni jezik. Pregledali su stripove, novine, televizijske scenarije, romane, web i školske novine tražeći najsvježije i najpopularnije promjene jezika.
Tu se našao i izraz "noughties" za desetljeće od 2000 do 2009. Umjesto "brainstorming sessions", sad su "blamestorming" - grupne rasprave koje služe pronalaženju krivca za neuspjeh ili grešku.
"Grooming" djece je nekad značilo uređivanje za posebnu zgodu, a sad je potraga pedofila za djecom koju će kroz internet chat room-e pripremiti za seksualnu zlouporabu.
"Muggle", je u međuvremenu postao izraz za osobu kojoj nedostaje svaka vještina, a ne samo poterovske magijske vještine.
Potvrđeno je i da se amerikanizacija engleskog jezika odvija sve većom brzinom. "Nerd", "geek", "bad hair day" i "24/7" su prešle Atlantski ocean.
Posebno će pogođeni biti ljubitelji crtica. Oxford Dictionary pokazuje da se crtica koristi tek upola često kao što se koristila pred deset godina. Ljudi "cooperate" umjesto da "co-operate", idu "online", umjesto "on-line" i šalju "email-ove", a ne "e-mail-ove".
KIS
Ocjene i komentari:
===========================
Nema ocjena za ovu vijest.
Budi prvi/a
Nema komentara za ovu vijest.
Budi prvi/a
Komentiraj ili ocijeni vijest



Postanite KIS korisnik i besplatno dobivajte KIS e-brošuru s novostima iz svijeta knjige i nakladništva, analize top lista, obavijesti o novim knjigama, komentirajte knjige...
(arhiva)


Prijava Korisnika
Korisničko ime
Zaporka
Korisnički podaci

Najnoviji komentari:
Komentari knjiga:
Komentari na vijesti: